субота, 29 березня 2025 р.

Пліч-о-пліч: згуртовані громади

 У рамках національного проекту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Степанецька сільська територіальна громада (Черкаська область) та Біленьківська сільська територіальна громада (громада-форпост) об'єднали зусилля для організації спортивних змагань серед учнівської молоді.

Ця ініціатива, що стала можливою завдяки меморандуму про співпрацю та узгодженому плану дій, має на меті не лише популяризацію здорового способу життя, а й зміцнення зв'язків між громадами, які постраждали від війни. Поїздка до Степанецької громади та м.Канева - міста, де Тарас Шевченко знайшов свій вічний спокій, була організована за сприяння Біленьківської сільської ради та відділу освіти, молоді та спорту Біленьківської сільської ради
Учні обох громад змагалися у волейболі та футболі. Змагання стали справжнім святом спорту та дружби, продемонструвавши силу єдності та взаємопідтримки.
Ми щиро вдячні Степанецькій громаді за теплий прийом та екскурсії, Степанецькому і Таганчанському ліцеям за організацію змагань, майстеркласів для дітей нашої громади.
Проект «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» – це яскравий приклад того, як громади України об'єднують зусилля для подолання наслідків війни, підтримки один одного та побудови сильної та згуртованої країни.












пʼятниця, 21 березня 2025 р.

21 березня Всесвітній день людей з синдромом Дауна.

 21 березня Всесвітній день людей з синдромом Дауна. Саме 21 число третього місяця було обрано, щоб підкреслити унікальність трьох копій 21-ї хромосоми, які є причиною синдрому Дауна. У цей день здобувачі освіти Біленьківського ліцею «Лідер» долучились до заходів присвячених підтримці людей з синдромом Дауна.

Одягаючи у цей день яскраві, сміливі та не поєднувані шкарпетки, ви підтримаєте всесвітній флешмоб LOTS OF SOCKS або «Шкарпетуйся!».

Таким чином ми робимо помітними чудові речі, пов'язані з синдромом Дауна. Одночасно допомагаючи захищати права таких людей та говоримо про те, що ми приймаємо та поважаємо всіх членів суспільства.

 Коли ми говоримо про людей з синдромом Дауна, ми повинні пам'ятати, що вони,- як і всі ми, мають свої мрії, страхи, амбіції та почуття. І вони- не "діти сонця" чи "сонячні", вони-особистості.

Друзі, хочемо нагадати, що народження дитини з синдромом Дауна не залежить від способу життя, спадковості, рівня освіти чи соціального статусу і моральних якостей, батьків. Синдром Дауна не знає кордонів і може торкнутися будь-кого.

Та говорячи про права та прийняття суспільством людей з синдромом, ми маємо пам'ятати, що інклюзивність означає не просто включення, а це в першу чергу про рівність, визнання та повагу.

Окрім достатньої кількості питань у впровадженні інклюзії у закладах освіти, реабілітації та підтримки родин, в цей день важливо також говорити про проблеми, з якими стикаються родини та самі люди з синдромом Дауна. Окремою великою проблемою є все, що стосується дорослого життя: позашкільне навчання, робота та автономне проживання. Як суспільство, ми маємо сприяти покращенню якості життя, в якому можливе гідне та щасливе життя людей з синдромом Дауна.