середа, 16 квітня 2025 р.

Великодній кошит солдату

 Учні Біленьківського ліцею "Лідер": 6-х, 7-х, та 10 класів взяли участь у благодійній акції "Великодній кошик солдату". Також до акції приєдналася інспектор сектору "Служби освітньої безпеки" Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області Жадан О.М. Придбано: солодощі, речі особистої гігієни, чай, кава. 

А учні початкових класів намалювали малюнки, написали листи з побажаннями до свята Великодня та виготовили поробки-обереги. 

Дякуємо нашим захисникам і бажаємо міцного здоров'я,  невичерпної енергії у вирішенні складних завдань та непохитної віри в те, що майбутнє нашої країни буде світлим. Ви - наша надія!


 


пʼятниця, 11 квітня 2025 р.

До Міжнародного Дня Спорту

 Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку - це день, присвячений популяризації спорту як засобу досягнення гармонійного розвитку людини та миру в світі. Це свято відзначається щорічно 6 квітня в багатьох країнах світу.Головна мета Міжнародного дня спорту - підвищення уваги до важливості здорового способу життя, активності та спорту для кожної людини незалежно від віку, статі, релігії чи національності. Це свято нагадує про те, що регулярна фізична активність допомагає зберегти здоров'я, допомагає уникнути багатьох хвороб та підвищує настрій. В Біленьківському ліцеї « Лідер» проведено до цього Дня тиждень здорового способу життя, під час якого проведено спортивний захід « Спорт- грація, сила, здоров’я» серед учнів 3-4 класів, спортивні змагання з волейболу та футболу, танцювальні руханки, вправи зі спортивним інвентарем, класні керівники підготували дайджест « Цікаві спортивні новини».

 

Бажаємо всім міцного здоров’я, успіхів  на спортивних аренах і головне, найскорішої Перемоги та справедливого Миру!











середа, 2 квітня 2025 р.

Рекомендації щодо недопущення вербування дітей та залучення їх до диверсійної діяльності

 Російські спецслужби для досягнення цілей щодо дестабілізації ситуації в Україні будь-якими способами використовують для цього українських дітей, у тому числі застосовуючи психологічний тиск, маніпуляції та фінансове захочення для вербування дітей через Telegram-канали, обіцяючи їм «легкі» заробітки за виконання певних завдань (завдання від російських кураторів можуть варіюватися від малювання провокативних графіті та розклеювання дискредитуючих листівок проти ЗСУ до більш серйозних дій, як підпалення трансформаторів або автомобілів військових, поліцейських тощо). Наразі рф вербує неповнолітніх для підпалу автівок військовослужбовців ЗСУ, правоохоронних органів, трансформаторних підстанцій, відділень «Укрпошти», обіцяючи за це винагороду. Пропонують такий «заробіток» підліткам через соціальні мережі, месенджери. Така ситуація та вербування українських дітей – черговий спосіб рф дестабілізувати ситуацію в Україні.

Для дестабілізації суспільства вони роблять акцент саме на дітей 13-17 років. Підлітковий вік – це період усвідомлення свого місця дитиною у суспільстві, майбутнього, період планів та мрій. Реалізація таких мрій та бажань, природно, потребує або активної праці та/або матеріальної складової. Тому підлітки легко погоджуються на можливості «легкого» заробітку, відгукуються на оголошення на зразок «2 тис. доларів, навички не потрібні, тільки ваш телефон і час». І якщо дорослі легко усвідомлюють всю абсурдність ситуації, то підліток «не задумується», що стоїть за такими пропозиціями та не усвідомлює шкоду, яку може завдати і собі, і оточуючим. Крім того у цьому віці дитині ще доволі складно встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, передбачати наслідки подій, власних та чужих 2 вчинків. Це призводить до того, що користуючись своїм правом на особистий вибір, підліток до кінця не усвідомлює, що до цього вибору йогу навмисне підштовхують, а відповідати за зроблене прийдеться в повній мірі саме йому і серйозно.

 Вербувальники – досвідчені маніпулятори. Вони намагаються зіграти на людських почуттях та слабкостях. Спочатку схиляють співрозмовників до надання безневинних послуг, а потім поступово їх вербують і підбурюють до деструктивних та злочинних дій. Варто пам’ятати при спробі «легкого заробітку», як діти, так і їх батьки будуть притягнуті до відповідальності. А саме, оскільки дані «замовлення» надходять з території рф вони кваліфікуються за статтею 113 (Диверсія) Кримінального кодексу України та караються позбавленням волі на строк 15 років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна, за умов воєнного стану.





субота, 29 березня 2025 р.

Пліч-о-пліч: згуртовані громади

 У рамках національного проекту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Степанецька сільська територіальна громада (Черкаська область) та Біленьківська сільська територіальна громада (громада-форпост) об'єднали зусилля для організації спортивних змагань серед учнівської молоді.

Ця ініціатива, що стала можливою завдяки меморандуму про співпрацю та узгодженому плану дій, має на меті не лише популяризацію здорового способу життя, а й зміцнення зв'язків між громадами, які постраждали від війни. Поїздка до Степанецької громади та м.Канева - міста, де Тарас Шевченко знайшов свій вічний спокій, була організована за сприяння Біленьківської сільської ради та відділу освіти, молоді та спорту Біленьківської сільської ради
Учні обох громад змагалися у волейболі та футболі. Змагання стали справжнім святом спорту та дружби, продемонструвавши силу єдності та взаємопідтримки.
Ми щиро вдячні Степанецькій громаді за теплий прийом та екскурсії, Степанецькому і Таганчанському ліцеям за організацію змагань, майстеркласів для дітей нашої громади.
Проект «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» – це яскравий приклад того, як громади України об'єднують зусилля для подолання наслідків війни, підтримки один одного та побудови сильної та згуртованої країни.












пʼятниця, 28 березня 2025 р.

Козацький гарт

 Відповідно до наказу Департаменту освіти та науки Запорізької обласної державної адміністрації (далі - Департамент) від 05.02.2025 № 67 з 10 по 13 березня 2025 року проведений кваліфікаційний тур обласного етапу всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю учнів «Козацький гарт». В кваліфікаційному турі заходу взяла участь команда від Біленьківського ліцею «Лідер», 12 учасників (керівники Міхно Г.В. та Лобанов К.О.)

Відповідно до наказу Запорізької обласної державної адміністрації №134 від 26.03.2025 «Про проведення фінального туру обласного етапу всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю учнів «Козацький гарт»» команда посіла 6 місце.




пʼятниця, 21 березня 2025 р.

21 березня Всесвітній день людей з синдромом Дауна.

 21 березня Всесвітній день людей з синдромом Дауна. Саме 21 число третього місяця було обрано, щоб підкреслити унікальність трьох копій 21-ї хромосоми, які є причиною синдрому Дауна. У цей день здобувачі освіти Біленьківського ліцею «Лідер» долучились до заходів присвячених підтримці людей з синдромом Дауна.

Одягаючи у цей день яскраві, сміливі та не поєднувані шкарпетки, ви підтримаєте всесвітній флешмоб LOTS OF SOCKS або «Шкарпетуйся!».

Таким чином ми робимо помітними чудові речі, пов'язані з синдромом Дауна. Одночасно допомагаючи захищати права таких людей та говоримо про те, що ми приймаємо та поважаємо всіх членів суспільства.

 Коли ми говоримо про людей з синдромом Дауна, ми повинні пам'ятати, що вони,- як і всі ми, мають свої мрії, страхи, амбіції та почуття. І вони- не "діти сонця" чи "сонячні", вони-особистості.

Друзі, хочемо нагадати, що народження дитини з синдромом Дауна не залежить від способу життя, спадковості, рівня освіти чи соціального статусу і моральних якостей, батьків. Синдром Дауна не знає кордонів і може торкнутися будь-кого.

Та говорячи про права та прийняття суспільством людей з синдромом, ми маємо пам'ятати, що інклюзивність означає не просто включення, а це в першу чергу про рівність, визнання та повагу.

Окрім достатньої кількості питань у впровадженні інклюзії у закладах освіти, реабілітації та підтримки родин, в цей день важливо також говорити про проблеми, з якими стикаються родини та самі люди з синдромом Дауна. Окремою великою проблемою є все, що стосується дорослого життя: позашкільне навчання, робота та автономне проживання. Як суспільство, ми маємо сприяти покращенню якості життя, в якому можливе гідне та щасливе життя людей з синдромом Дауна.