понеділок, 24 лютого 2025 р.

Україна: між минулим і майбутнім.

 24 лютого 2022 року о 3:40 ранку Росія віроломно розпочала повномасштабне вторгнення на територію України. Сьогодні — третя річниця початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України.

У Біленьківському ліцеї «Лідер» до цієї дати в 1-11 класах проведено тематично-виховні години «Нікому нашу волю не зламати, у нас мета єдина, ми разом наближаєм Перемогу»,  учні 1-5, 7 класів взяли участь у благодійній акції «З любов’ю до Героя» (поробки, обереги, листівки, солодощі, продукти харчування),  учні 2-3 класів власноруч зробили з паперу голубів миру, десятикласники переглянули  та обговорили документальний фільм «Нескорені» а в медіатеці до третьої  річниці вторгнення російських військ в Україну створено інформаційний стенд.










середа, 19 лютого 2025 р.

День пам’яті Героїв Небесної Сотні

 20 лютого в Україні на державному рівні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013–2014 років.      

Пам'ятний день встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу й стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні.                                   У Біленьківському ліцеї "Лідер" для  вшанування подвигу учасників Революції Гідності у 1-11 класах проведено тематично-виховні години "Зима, що нас змінила", виготовлено 100 паперових журавликів, як символ Небесної Сотні,  з учнями 11-х класів переглянуто та обговорено документальний фільм "Зима у вогні: боротьба України за свободу"  та виготовлено інформаційний стенд до Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні.    У 2-3-х класах (Коваль Г.В.) до цієї дати проведено майстер-клас з виготовлення ангелочків пам'яті.
 #ЦеПроСвободу#Бути_гідним












понеділок, 17 лютого 2025 р.

Тиждень безпечного Інтернету 2025

 Напередодні Міжнародного Дня безпечного Інтернету (11лютого) 7 лютого у Біленьківському ліцеї «Лідер» стартував Тиждень безпечного Інтернету, який тривав до 14 лютого. Мета організаторів – черговий раз переконати учасників освітнього процесу в тому, що попри неймовірні можливості Інтернету для здійснення відкриттів, спілкування, навчання, проведення дозвілля, існують шкідливі інформаційні впливи мережі Інтернет, про які завжди потрібно пам’ятати і знати, як уникнути таких загроз.

 

Упродовж тижня здобувачі освіти знайомилися з основними правилами Інтернет-безпеки, розміщеними в інформаційному куточку «Золоті правила Інтернету»», який був доповнений публікаціями учнів 11а та 11б класу про загрози, які несе Інтернет-мережа.

Щоб дізнатися, з якими проблемами стикаються діти онлайн та які базові правила допоможуть малечі почуватися безпечно в Інтернеті, класні керівники 1-11 класів провели години спілкування на теми: «Золоті правила безпечного Інтернету», «Інтернет-друг чи ворог?», «Інтернет: користь та шкода», «Безпечний інтернет для дитини», «Безпека в інтернеті – справа кожного. Правила знай – в біду не потрапляй!», «Подорож океаном комп’ютерних знань. Безпечний Інтернет та соціальна мережа»

Психологічна служба: практичний психолог Романова С.В. та соціальниий педагог Паталах О.М., разом з Інспектором сектору «СОБ» ЗРУПГУНП в Запорізькій області Жадан О.М. та поліцейським офіцером громади Пшеничним В.В., в рамках Тижня безпечного Інтернету організували ряд заходів, в ході яких діти ділилися досвідом з безпечного користування Інтернетом, пропонували способи уникнення онлайн-шахрайства, збереження власної конфіденційності, радилися, як врятувати свої дані, обговорили можливості використання запропонованих інструментів у навчальній та повсякденній діяльності. Відбулися просвітницько-профілактичні заняття, анкетування, ігри, інтерактивні вікторини, вебквести, тренінги, організувано перегляд презентацій та фільмів, щоб допомогти учням ліцею розібратися із загрозами, з якими вони найчастіше стикаються в Інтернеті: хто такий булер чи кібербулер, чому не варто реагувати на тролінг, як розпізнати онлайн-шахрая, що таке грумінг та секстинг та ін. Результати роботи учні оформили у вигляді публікацій, стінгазет, інфографіки, міні-проєктів.

Щоб допомогти батькам отримати інформацію щодо захисту дітей від впливу шкідливої інформації, психологічною служблю було розробено і випущено повідомленя в батьківські чати, в яких обговорювалось поняття булінгу, кібербулінгу, попередження суїцидальної поведінки, а також безпечне користування соціальними мережами Інтернет.

Щиро вдячні всім учасникам освітнього процесу, що так плідно попрацювали упродовж тижня безпечного Інтернету. Впевнені, що це були корисні хвилини спілкування, а знання та вміння стануть у пригоді всім нам і не дадуть заплутатися у Всесвітній павутині.